30.10.2016

Trzydziesta Pierwsza niedziela zwykła

 

W poniedziałek zakończenie nabożeństw różańcowych.


We wtorek uroczystość Wszystkich Świętych. Msza Święta będzie rano o godzinie 8:30 w kościele. O godzinie 11:00 suma będzie odprawiona w kaplicy na cmentarzu. Po Mszy Świętej będzie procesja do pięciu stacji. We wtorek o godzinie 14:00 Msza Święta w Farze sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz.


W środę wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msza Święta o godzinie 7:00, 7:30 i po południu o godzinie 17:00, po Mszy Świętej wypominki.


W czwartek rodzina, która ma przyjąć figurkę Matki Bożej przyjdzie do kościoła na Mszę Świętą o godzinie 17:00, a po niej zabierze figurkę do swojego domu - ciąg dalszy peregrynacji.


W piątek pierwszy miesiąca odwiedzę chorych rano od godziny 8:00. Po południu od godziny 16:00 będzie spowiedź. Po nabożeństwie spotkanie z kandydatami do bierzmowania.


W piątek nie będzie spotkania "Oazy".


W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca z różańcem i rozważaniami o godzinie17:00.


W następna niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszach Świętych o godzinie 8:30 i 11:00.


Różaniec przed suma w następną niedzielę poprowadzi Róża z "Lipia".


Bóg zapłać sprzątającym kościół w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych pięciu numerów.


W przedsionku są wyłożone czasopisma, zachęcam do czytania.


Pamiętamy o grobach, o kwiatach i zniczach, ale najważniejsza jest pomoc duchowa. Za zmarłych od 1 do 8 listopada będą odprawiane wypominki połączone z cząstką różańca . W niedziele wypominki będą o godzinie 15:00 po nich Msza Święta. W pozostałe dni miesiąca listopada po każdej Mszy Świętej wieczorowej będzie odmawiany dziesiątek różańca z wypominkami. Ponadto przez cały rok przed sumą będą odmawiane wypominki roczne.


Za zmarłych możemy ofiarować odpusty. Należy być w łasce uświęcającej, dlatego w poniedziałek od godziny 15:30 będzie okazja do spowiedzi. Należy przyjąć komunię świętą, nawiedzić cmentarz, pomodlić się za zmarłych. Odmówić modlitwę "Ojcze nasz ...", "Wierzę w Boga ...", oraz dowolną modlitwę w intencji Ojca Świętego. Odpust można uzyskiwać raz w ciągu dnia od 1 do 8 listopada zupełny w pozostałe dni listopada cząstkowy. Dbajmy o zbawienie naszych zmarłych, a oni będą naszymi orędownikami w niebie.


Msze Święte w dni powszednie o godzinie 17:00, wtorek o godzinie 8:30 i 11:00 w kaplicy, środa o godzinie 7:00, 7:30 i 17:00, niedziela 8:30, 11:00 o 15:00 wypominki, a po nich Msza Święta

 

Copyright © Parafia Olchowa pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Projekt i wykonanie dwnet.eu

stat4u