25.10.2015

30 Niedziela Zwykła

 

Bóg zapłać sprzątającym kościół w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych pięciu numerów.


Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych proszę o zadbanie o groby, również te które są puste. Ważne, świadczące o naszej pamięci są kwiaty i znicze, ale najważniejsza jest pomoc duchom zmarłych. Pamiętajmy o wypominkach rocznych i miesięcznych, za zmarłych będą odprawiane Msze Święte przez 8 dni z ofiar złożonych przy wypominkach. Bardzo pomocnym darem dla zbawienia zmarłych są ofiarowane odpusty. Do ich uzyskania potrzeby jest stan łaski, zachęcam do spowiedzi św. w sobotę będę spowiadał od godziny 16:00. Warunkiem uzyskania odpustu jest przyjęcie komunii świętej, modlitwa "Ojcze nasz" i "Wierzę w Boga Ojca", modlitwa w intencji Ojca Świętego oraz za zmarłych. Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny  pozostałe dni listopada odpust cząstkowy. Konieczny jest brak przywiązania do grzechu. Zachęcam do troski o zbawienie zmarłych.


W następna niedzielę uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte o 8:30 i 11:00. O 13:00 gromadzimy się na naszym cmentarzu na procesji za zmarłych. Rozpocznie się ona przy krzyżu.


W niedzielę o godzinie 14:00 będzie Msza Święta za zmarłych w Farze Sędziszowskiej, a po niej procesja na cmentarz sędziszowski.


Bóg zapłać paniom i panom oraz młodzieży za tak liczny udział w malowaniu ogrodzenia cmentarza, zostało zakonserwowane i położono podkład na całym ogrodzeniu.

 

Copyright © Parafia Olchowa pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Projekt i wykonanie dwnet.eu

stat4u