"40 dni"


Wielki Post zbliża się wielkimi krokami.

Pobożnie udamy się w Środę Popielcową do świątyni, aby kapłan posypał nasze głowy popiołem, pochylając się nad każdym z nas i przypominając- „prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Wrócimy do domów, udamy się w te same miejsca, gdzie codziennie wypełniamy swoje obowiązki, ale co dalej? Przed nami przecież 40 dni. Dni, które są nam dane od Pana! No właśnie!

Drogi Bracie i Siostro, pochyl się nad lekturą, która wzmocni Twojego ducha, bo jakże aktualne są słowa Jezusa do śpiących uczniów z ogrodu Getsemani: „Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie; duch wprawdzie ochoczy, ale ciało słabe”. Nasze postanowienia z pewnością na samym początku są wręcz „nie do złamania”. Ale nasze ciało jest słabe, oczy, ręce, uszy, nogi grzeszne.

Co zrobić? Zaufać! Zaufać Temu który śmierć zwyciężył! Nie poddawajmy się w ten czterdziestodniowy czas, złóżmy wszystko to co nas lęka, budzi w nas trwogę i przerażenie na ołtarzu Pana. On leczy nasze słabości.

Czas czterdziestu dni to dość długi okres, więc postarajmy się, aby znaleźć w nim czas nie tylko na wypełnianie codziennych obowiązków, ale również abyśmy znaleźli czas dla Pana.

Z pomocą przychodzi kilka porad papieża Franciszka „5 porad papieża Franciszka na Wielki Post”.

 

Wytrwałości w naszych postanowieniach!

 

Copyright © Parafia Olchowa pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Projekt i wykonanie dwnet.eu

stat4u