KOLĘDOWANIE Z PAPIESKIM DZIEŁEM MISYJNYM DZIECI

Jak dzban pełen czystej, źródlanej wody
Niesie skarb życia i daje ochłodę,
tak Wasze serca niech się napełnią
wiarą, nadzieją, miłością świętą.
Kroplą modlitwy zmienisz los świata.
Kroplą dobroci wspomożesz brata.
Im więcej dasz – więcej dostaniesz.
Takie to nasze z Bogiem działanie!

Oaza, która działa w naszej parafii 3 stycznia postanowiła wyjść na ulice naszej parafii, zapukać do drzwi naszych  domów i ogłosić staropolskim kolędowaniem radosną wieść o Narodzinach Bożego Syna. Działaliśmy w ramach Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które każdego roku zachęca młodych, aby pomogli w zbiórce pieniędzy poprzez kolędowanie. Również z naszej parafii dzieci oraz młodzież wzięła chętnie udział aby stać się Kolędnikami Misyjnymi.

Dziękujemy wszystkim którzy nas przyjęli do swojego domu i razem z nami cieszyli się z betlejemskiego cudu.  W tym roku pieniądze z akcji zostaną przekazane w połowie dla dzieci z Indii gdzie jest ogromny głód oraz brak poszanowania ludzkich praw.  Bardzo często domem dla tamtejszych dzieci staje się ulica, a o szkole nawet nie słyszały.