25.3.2018

Po sumie konkurs palm.

Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Przez Triduum Paschalne przezywać będziemy najważniejsze wydarzenia z historii naszego zbawienia; męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa.

Proszę Panów strażaków o zorganizowanie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Proszę młodzież męską o włączenie się i podtrzymywanie tej pięknej tradycji naszej parafii. Proszę Panów chórzystów o uświetnienie naszych uroczystości swym śpiewem, a Was wszystkich o uczestnictwo w nabożeństwach i czuwaniu.

W czwartek sprawować będziemy pamiątkę ustanowienia eucharystii. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Jezusa do ciemnicy i adoracja do godziny 23:00.

W piątek adoracja Jezusa w ciemnicy od godziny 8:00. O 18:00 będzie Droga Krzyżowa, a po niej liturgia Męki Pańskiej. Po komunii świętej przeniesienie Jezusa do grobu i adoracja do godziny 23:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, każdego kto ukończył 18 rok życia i nie przekroczył 60 lat (tych, którzy mają dietę cukrzycową post nie obowiązuje), wszystkich pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W miarę możliwości ta wstrzemięźliwość obowiązuje również w sobotę do liturgii paschalnej.

W Wielka Sobotę adoracja Jezusa w grobie od godziny 8:00. O godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godzinie 19:00 liturgia wigilii paschalnej rozpocznie się od poświęcenia ognia. Proszę ze sobą zabrać świece. Po liturgii nie będzie adoracji gdyż będzie sprzątanie kościoła.

W czasie adoracji krzyża będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

W niedzielę Rezurekcja o godzinie 6:00. Rezurekcję rozpoczniemy procesją wokół kościoła (3 razy). Proszę Panów strażaków do niesienia baldachimu i z pocztem sztandarowym.

Po sumie odwiedzę chorych, proszę zgłosić tych chorych, których nie odwiedzam z racji pierwszego piątku.

Proszę Janusza Majkę i jego rodzinę o przygotowanie ciemnicy i grobu

Bóg zapłać sprzątającym kościół w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych dziesięciu numerów, oraz w Wielka Sobotę.

We wtorek w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna, początek o godzinie15:00, o 16:30 będzie przerwa i od 17:00 do 18:00 ciąg dalszy spowiedzi.

Msza Święta w poniedziałek, wtorek i środę o godzinie 18:00, czwartek o godzinie 18:00, sobota o godzinie 19:00, niedziela 6:00, 11:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.