9.4.2017

Niedziela Palmowa

 

Po sumie konkurs palm.


Rozpoczynamy wielki tydzień, przez triduum paschalne przeżywać będziemy najważniejsze wydarzenia z historii naszego zbawienia: męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Proszę Panów strażaków o zorganizowanie warty honorowej przy Grobie Pańskim. Proszę młodzież męską o włączenie się i podtrzymanie tej pięknej tradycji naszej parafii. Proszę Panów chórzystów o uświetnienie naszych uroczystości swym śpiewem. A Was wszystkich o uczestnictwo w nabożeństwach i czuwaniach.


W czwartek sprawować będziemy pamiątkę ustanowienia eucharystii. Msza Święta Wieczerzy Pańskiej będzie o godzinie 18:00. Po Mszy Świętej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godziny 23:00.


W piątek adoracja Jezusa w Ciemnicy od godziny 8:00. O godzinie 18:00 będzie Droga Krzyżowa, a po niej liturgia Męki Pańskiej. Po komunii przeniesienie Jezusa do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 23:00. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły każdego kto ukończył 18 rok życia i nie przekroczył 60 roku życia (tych, którzy mają dietę cukrzycową post nie obowiązuje). Wszystkich pozostałych obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. W miarę możliwości ta wstrzemięźliwość obowiązuje w sobotę do liturgii paschalnej.


W Wielką Sobotę adoracja Jezusa w grobie od godziny 8:00. O godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 będzie poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. O godzinie 19:00 liturgia wigilii paschalnej, rozpocznie się od poświęcenia ognia. Proszę ze sobą zabrać świece. Po liturgii nie będzie adoracji, gdyż będzie sprzątanie kościoła.


W czasie adoracji krzyża będą zbierane ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.


We wtorek po Mszy Świętej zbiórka ministrantów.


W niedzielę Rezurekcja o godzinie 6:00. Rozpoczniemy procesją wokół kościoła (3x). Proszę Panów strażaków do niesienia baldachimu i z pocztem sztandarowym. Suma będzie o godzinie 11:00, a po niej odwiedzę chorych. Proszę zgłosić tych chorych, których nie odwiedzam z racji pierwszego piątku.


Proszę Pana Janusza Majkę i jego rodzinę o przygotowanie ciemnicy i grobu.


Bóg zapłać sprzątającym kościół w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych dziesięciu numerów. Sprzątanie będzie w środę i w sobotę


Msze Święte w dni powszednie o godzinie 18:00, sobota 19:00, niedziela 6:00, 11:00 o 15:00 nie będzie Mszy Świętej


Jutro w naszej parafii będzie spowiedź wielkopostna. Początek o godzinie 15:00, o 16:30 będzie przerwa i od 17:00 do 18:00 ciąg dalszy spowiedzi.

 

Copyright © Parafia Olchowa pw. Matki Bożej Fatimskiej.  Projekt i wykonanie dwnet.eu

stat4u