27.3.2016

Niedziela Wielkanocna

Serdecznie witam u nas miłych gości, wśród nich Ojca z klasztoru w Sędziszowie Małopolskim. Jemu i Ojcu Gwardianowi składam serdeczne Bóg zapłać za posługę w naszym kościele w Wielki piątek i dzisiaj. pragnę serdecznie podziękować panom strażakom za ich piękną służbę i udział w liturgii. Panom chórzystom na czele z Panem organistą za uświetnienie naszych uroczystości swoim śpiewem. A Wam wszystkim za udział w adoracji i nabożeństwach. Szczególne Bóg zapłać składam ministrantom i lektorom za przygotowanie i udział w liturgii. Bóg zapłać Panu Januszowi Majka i jego rodzinie za przygotowanie ciemnicy i grobu. Szczególnie Pawłowi Majka za dekoracje przy ciemnicy i grobie. Bóg zapłać Pani Zefirynie Anyszek i jej córce za troskę o bieliznę ołtarzów oraz o kwiaty. Bóg zapłać za ofiary złożone na kwiaty: Góra, Podbędziemyśle złożyli 530 zł; Podlas, Zarzecze i Zagrody 370 zł; Dół, domy do torów 820 zł; Kolonia 180 zł; Lipie 400 zł. Bóg zapłać za Wasze ofiary a Paniom Skóra, Ziobro, Migała, Anyszek i Miśta, oraz Panu Piotrowi Dziewit za zorganizowanie składki składam serdeczne Bóg zapłać. Z tych pieniędzy zamówiono Msze Święte o urodzaje w Będziemyślu i u nas.

Po sumie odwiedzę chorych. Dzisiaj i jutro nie ma Mszy Świętych po południu o godzinie 15:00.

Bóg zapłać sprzątającym kościół w środę i w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych pięciu numerów.

Jutro drugi dzień świąt Msze Święte będą o godzinie 8:30 i 11:00.

W tym tygodniu wypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek odwiedzę chorych rano od godziny 9:00.

W piątek po południu od godziny 17:00. O 18:00 Msza Święta z nabożeństwem.

W sobotę nabożeństwo pierwszych sobót fatimskich o godzinie 18:00.

W niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych po Mszach Świętych o godzinie 8:30 i 11:00.

Różaniec przed suma w następna niedzielę poprowadzi Róża z Lipia.

Następna niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia, składka będzie na Caritas. Dzieci przyniosą do kościoła skarbonki, jako dar ołtarza na dożywianie dzieci i wakacje dla dzieci bardziej potrzebujących pomocy.

W przedsionku są wyłożone czasopisma zachęcam do czytania

W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje post.

Msza Święta we wtorek o godzinie 19:00, w pozostałe dni tygodnia o godzinie 18:00, niedziela 8:30, 11:00 i 15:00 z racji godziny łaski. Dopiero od kolejnej niedzieli będzie o godzinie 16:00.