22.10.2023

Dwudziesta Dziewiąta Niedziela Zwykła

Dziś do celów statystycznych liczenie wiernych.

Dzisiejszą niedzielą rozpoczął się Tydzień Misyjny. To okazja do modlitwy oraz ofiary na misje.

Dzisiejsza składka we wszystkich kościołach przeznaczona jest na misje.

Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Celem zyskiwania odpustów za zmarłych zachęcamy do korzystania ze spowiedzi już w tym tygodniu. Taką możliwość postaramy się dać codziennie przed Mszą Świętą od godziny 16:30.

Pomyślmy także z troską o grobach swoich bliskich - to wyraz wdzięcznej pamięci.

W sobotę w liturgii wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wszystkim Tadeuszom życzymy obfitości Bożych darów.

Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe. Będziemy je sobie odmawiać sami po Mszy Świętej, ponieważ kapłan, który będzie przyjeżdżał z Sanktuarium z Sędziszowa będzie musiał wracać do obowiązków w parafii - prosimy o zrozumienie.

Nasz proboszcz ks. Kazimierz jest w szpitali i nie wiemy jeszcze jak przebiegnie jego leczenie. Módlmy się gorliwie o łaskę zdrowia dla niego.

Bóg zapłać sprzątającym kościół w sobotę, o tę posługę w tym tygodniu prosimy mieszkańców z następnych pięciu numerów.

Różaniec przed sumą w następną niedzielę poprowadzi Róża Pana Skóra.

Msze Święte w dni powszednie o godzinie 17:00 po nich Różaniec, niedziela 8:30, 11:00 o 15:00 Różaniec, a po nim Msza Święta.

Ksiądz dziekan prosi o zadbanie o kościół, to jest o jego bezpieczeństwo i sprzątanie, a także o bezpieczeństwo plebanii.