10.4.2022

Po południu Gorzkie Żale o godzinie 15:00. Po sumie konkurs palm.

We wtorek będzie okazja do spowiedzi od godziny 15:00 do 18:00, będzie spowiadać ks. Zygmunt z Kawęczyna i ks. Stanisław Nabywaniel.

W poniedziałek i wtorek Msze Święte będą o godzinie 18:00, środa o godzinie 19:00 gdyż będę spowiadał w Kawęczynie.

W Czwartek liturgia Wieczerzy Pańskiej o godzinie 18:00 po niej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godziny 23:00.

W Piątek obowiązuje post ścisły i ilościowy osoby od 18 do 60 roku życia, pozostałych obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych.

W Piątek adoracja Jezusa w Ciemnicy od godziny 14:00, szczególna godzina łaski to 15:00 - 16:00 - godzina śmierci Jezusa na Krzyżu. O godzinie 18:00 będzie Droga Krzyżowa, a po niej Liturgia Męki Pańskiej i przeniesienie Jezusa do Grobu. Adoracja Jezusa w Grobie będzie do godziny 23:00. W czasie adoracji odśpiewamy trzy części Gorzkich Żali.

W Sobotę początek adoracji Jezusa w Grobie od godziny 8:00.

Poświęcenie pokarmów będzie o godzinie 9:00, 10:00 i 11:00 w kościele.

Wigilia Paschalna rozpocznie się poświęceniem ognia o godzinie 19:00. Po Mszy Świętej nie będzie już adoracji. Proszę ze sobą zabrać świece.

Bóg zapłać rodzicom dzieci komunijnych za posprzątanie kościół i wymycie okien w sobotę. O tę posługę w Wielką Środę i Wielką Sobotę po nabożeństwie prosimy mieszkańców z następnych w kolejce 10 numerów.

Proszę rodzinę Pana Janusza Majki o przygotowanie Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.

Zapraszam serdecznie Panów strażaków o podjęcie już w pełni straży honorowej przy Grobie Pańskim i udział w procesji rezurekcyjnej z pocztem i do niesienia baldachimu. Zachęcam młodych strażaków o zorganizowanie się w tej tak chlubnej tradycji naszej parafii, by ją rozwijać, jest toteż nasza postawa religijna. Bóg tych miłuje szczególnie, którzy coś dają dla Boga i ludzi z siebie.

Was Wszystkich wraz z Panem organistą, lektorami i ministrantami zapraszam do licznego udziału w liturgii i adoracji w czasie trwania Triduum Paschalnego.

W Wielką Niedzielę odwiedzę chorych po sumie, proszę zgłosić tych chorych, których nie odwiedzam w pierwsze piątki.

W Wielką Niedzielę Rezurekcja o godzinie 6:00, suma 11:00, nie będzie Mszy Świętej o godzinie 15:00.